Digi nadhľady | Október 2018

Facebook news

Pavol Kapeľuch (Social Media Manager)
06.11.2018

Jeseň je tu, listy padajú, občas spadne aj celý Instagram a to znamená, že v reklame, v digitále a aj u nás sa stále dejú vzrušujúce veci. Posielame výber toho naj za mesiac október od nás len pre vás. ❤

FACEBOOK SPUSTIL CREATIVE STUDIO

Facebook chce inzerentom a tvorcom obsahu uľahčiť správu ich videí najviac, ako sa len dá. Interagovať s fanúšikmi a sledovať výkonnosť naprieč všetkými stránkami, ktoré spravujú. Preto spustil celosvetovú službu Creative Studio, ktorá poskytuje jedno centrálne miesto, kde môžu tieto stránky spravovať celú knižnicu obsahu, ako aj samotný biznis.

Čo všetko môžu tvorcovia robiť v Creative Studio?

 • Spravovať obsah a interakcie
 • Zjednodušiť publikovanie videí
 • Prístup k Ad break

…a mnoho ďalších: prístup do Rights Manager, používať hudobnú knižnicu, využívať nové služby a možnosti monetizácie obsahu.

REKLAMNÉ STORIES OD FACEBOOKU

Viac ako 300 miliónov ľudí používa Facebook a Messenger Stories každý deň. Ako pomoc pre firmy a značky na oslovenie väčšieho počtu ľudí, sa Facebook rozhodol sprístupniť reklamy v Stories všetkým inzerentom na celom svete.

Teraz už môžete zaradiť Facebook Stories ako ďalšie umiestnenie do reklamných kampaní, ktoré doručia váš message v plnohodnotnom prostredí. A čoskoro budete môcť rozšíriť dosah a zlepšiť výkonnosť vašich reklamných kampaní aj v službe Messenger.

VIANOČNÉ OVERLAYS OD FACEBOOKU

Zatiaľ čo bežní ľudia začínajú písať svoje vianočné nákupné zoznamy, viacero značiek a spoločností pomaly dokončuje svoje sviatočné stratégie. A ako bolo oznámené skôr tento rok, Facebook neustále pracuje na nových spôsoboch, ako pomôcť spoločnostiam vizuálne inzerovať ich produkty – a práve toto sviatočné obdobie je najlepším časom na to, aby boli ponúkané produkty vizuálne atraktívne. To je dôvod, prečo Facebook zavádza nové kreatívne vylepšenia, ktoré pomáhajú inzerentom v tom, aby ich výrobky vyzerali čo najlepšie počas tejto sviatočnej sezóny.

INSTAGRAM PREDSTAVIL NOVÉ SUPERZOOM FILTRE

Zopár zaujímavých doplnkov od Instagramu za posledné týždne. Prvý, platforma pridala nové varianty SuperZoom-u, ktoré poskytujú ďalšie spôsoby, ako využiť túto možnosť vo vašich príbehoch.

Ako ste si možno všimli, keď používate možnosť SuperZoom v kamere Stories, sú v nej umiestnené nové možnosti, z ktorých každá má iný efekt.

Okrem toho služba Instagram uľahčuje pridanie emojis k vašim komentárom tak, že vám poskytne nový výber emotikonov priamo nad vašim komentárom.

Instagram Super Zoom variationsInstagram Stories emoji picker

NOVÉ NAKUPOVANIE NA INSTAGRAME

Nakupovanie je dôležitou, no hlavne rastúcou súčasťou Instagram komunity. V skutočnosti, viac ako 90 miliónov užívateľov zobrazuje označené produkty kliknutím v nákupných príspevkoch každý mesiac.

Rozšírenie nakupovania v Stories

Instagram spustil testovanie nakupovania v Stories v júni. V súčasnosti je táto služba dostupná pre firmy a značky v 46 krajinách po celom svete. Teda ak teraz pozeráte stories svojej obľúbenej značky a uvidíte niečo, čo sa vám páči, jednoduchým klikom si to viete bud’ zakúpiť, alebo sa o tom dozvedieť viac.

Nakupovanie v Explore feed-e

Instagram taktiež predstavil “nakupovaciu záložku”, ktorá bude personalizovaná pre každého užívateľa a nájdete ju vo svojom Explore feed-e.

TAGOVANIE V INSTAGRAM VIDEÁCH

Potrebujete ďalší dôvod na to, aby ste začali experimentovať s vašim videoobsahom?

Instagram spustil označovanie konkrétnych profilov vo videách. Poskytuje tak ďalší spôsob, ako zvýšiť distribúciu a  interakciu s vaším obsahom na Instagrame.

Označovanie používateľov môže byť efektívnym spôsobom, ako upozorniť používateľov na váš obsah, pretože generuje oznámenie v ich informačnom kanáli.

Instagram video tagging (screenshots)

 

101 ZAUJÍMAVÝCH FAKTOV O INSTAGRAME

Instagram prešiel dlhú cestu od svojich začiatkov. Infografika od Digi Smm nižšie poskytuje prehľad niektorých najzaujímavejších faktov o Instagrame a jeho vývoji, vrátane kľúčových míľnikov a štatistických údajov o používaní. Infografiku nájdete tu.

VERTIKÁLNE REKLAMY NA YOUTUBE

Nie každý je fanúšikom vertikálnych videí, no štatistiky neklamú. S narastajúcim počtom užívateľov zvyknutých na sledovanie videí bez toho, aby otáčali displej svojho mobilu, sa YouTube rozhodol zaviesť viac funkcií odrážajúcich tento trend.

Najnovšie oznámenie YouTube na tomto fronte sa týka nových vertikálnych reklamných formátov, ktoré umožnia značkám profitovať z prezentácie výškových videí.

S rastom vertikálneho formátu Stories je zavedenie tejto funkcie viac ako logické, pretože viac ako 70 % času sledovania služby YouTube sa deje na mobilných zariadeniach.

An example of a YouTube vertical video ad

MEŠKANIE DOPRAVY OD GOOGLE MAPS

Spoločnosť Google pripravuje novú aktualizáciu pre službu Maps. Služba bude zameraná na ľudí využívajúcich mestskú a medzimestskú dopravu. Služba poskytuje oveľa viac informácií pre dochádzajúcich. Prostredníctvom novej funkcie budete môcť vidieť preťaženie alebo narušenie vašej trasy pred odchodom a dostanete konkrétne cestovné informácie o vašej ceste. Ak ste niekto, kto miluje príchod na autobusovú zastávku niekoľko sekúnd pred autobusom, potom je táto aktualizácia pre vás.

Pravdepodobne najkvalitnejšou súčasťou aktualizácie je, že v “80 regiónoch po celom svete” vám služba Google Maps ukáže presne, kde je vlak alebo autobus pred príchodom.

 

Sme radi, že si sa dostal až sem a budeme ešte radšej, ak nám zanecháš svoj feedback! A nezabudni nám hodiť like sem facebook.com/agenturadotcom

a follow sem instagram.com/dotcomsk

Ešte ti prajeme super deň! ?

 

 

Ďakujem, že ste sa dočítali až sem.

Budeme veľmi radi, ak sa s nami podelíte o svoj názor.


Pavol Kapeľuch
Pavol Kapeľuch

Pavol Kapeľuch

Social Media Manager

Tesco Slovnaft Slovanet BabyBel Karička Matyšák Innogy Pierre Baguette Kláštorná Kalcia Rádio Vlna Malinô Brdo Northfinder CrossFingers Traco Computers Optifin invest RockMachine TatraReal Nanosystem Citadelo
 • Tesco
 • Slovnaft
 • Slovanet
 • BabyBel
 • Karička
 • Matyšák
 • Innogy
 • Pierre Baguette
 • Kláštorná Kalcia
 • Rádio Vlna
 • Malinô Brdo
 • Northfinder
 • CrossFingers
 • Traco Computers
 • Optifin invest
 • RockMachine
 • TatraReal
 • Nanosystem
 • Citadelo
© 2019 dotcom.sk
dotcom.sk