Connecting the dots #58

Newsletter

Kde hľadať?

Populárny názor je, že by sme sa mali pozrieť do svojho vnútra a nájsť, kto skutočne sme.
Akoby sme boli cibuľou, v ktorej jadre je to pravé ja, ten zdroj kreativity. Myslím si však, že odpoveď je niekde inde. V skutočnosti sme iba odraz všetkého, čo vidíme, s pridaním niečoho navrch.
Preto sa nebojme pozerať, čítať, počúvať a vnímať hocičo.
(P. S.: Nové The Kardashians ste už videli?)

Marketing a médiá

#1 Vianoce sú už vo vzduchu, teda aspoň pre nás pracujúcich v reklame. Ak práve vymýšľate kampaň, tak tu nájdete pár tipov, ako ju spraviť efektívnejšou. Píšu ľudia zo System1, a to je záruka relevantnosti.

#2 5 značiek, ktoré búrajú stereotypy v oblasti ženského zdravia. The Drum vyzdvihuje prácu od Bodyform, Canesten, Dame, Elvie a Vagina Museum.

#3 Meta (alias Facebook) prvýkrát v histórii hlási pokles revenue. Meta robí všetko, čo sa dá, aby vykradlo TikTok, a pritom seká rozpočty a prepúšťa ľudí. Je až zarážajúce, ako TikTok všetko valcuje. Jasne hovoria aj čísla sledovanosti. 👇🏻

#4 Keď sme pri Meta, Instagram zvráti späť svoj algoritmus.

#5 Najsmutnejšia vec, čo som videl v poslednom čase. Ľudia sa nemajú dobre. Rekordných 41 % ľudí zažíva vysokú úroveň každodenného stresu a 330 miliónov dospelých prežije aj dva týždne bez toho, aby sa rozprávali s jediným členom rodiny alebo priateľom.

#6 Paywall nie je jediná odpoveď na to, ako byť ziskový, keď máte noviny ako Guardian. Tlieskam. 👏🏻

Život

#1 Your kids are not doomed. Bol svet počas celej ľudskej histórie taký zlý, že naši predkovia nám nemali umožniť žiť? Ak nie, potom nič v našej blízkej budúcnosti nevyzerá tak hrozne, aby to rozmnožovanie zmenilo na nemorálny čin.

#2 Prečo sa smejeme? Psychológovia, neurovedci a filozofi sa snažia pochopiť humor.

#3 Pamätáte sa na to hromadné odchádzanie z práce alias The Great Resignation? Vyzerá to tak, že až štvrtina ľudí už teraz ľutuje ten odchod.

#4 Kníhkupectvá na vzostupe. V posledných rokoch zažívajú kníhkupectvá veľký revival. Čo je zaujímavé, je ich diverzita. Ľudia chcú odporúčania od skutočných ľudí, ktorí im rozumejú.

#5 Na tejto stránke si vypočítate, koľko peňazí vám dlží patriarchát. 

Populárny content mesiaca: Prezident s najlepším hudobným vkusom spravil ďalší letný playlist.

Ostávajte zdraví, priatelia.
Nabudúce píše Monča.
P.

Ďakujem, že ste sa dočítali až sem.

Budeme veľmi radi, ak sa s nami podelíte o svoj názor.

Tesco Slovnaft Slovanet JTRE METRO BabyBel Leerdammer Karička Matyšák Zlatíčko Innogy Vesely Demänovka Sunquick Budiš Ovocné sady Afri cola DARK Jablčnô Pierre Baguette Kláštorná Kalcia Platforma rodín Rádio Vlna Traco Computers
Informácie o ochrane súkromia Informácie o cookies
© 2022 dotcom.sk
dotcom.sk