Connecting the dots #57

Newsletter

Prečo nasilu vyhľadávame senzácie

Všimli ste si, že ak tú istú novinku čítate na zahraničnom webe verzus na slovenskom, existuje istý nepomer v miere negativity? Ak ste si to dosiaľ neuvedomili, garantujem vám, že si to odteraz budete všímať častejšie.

Marketing a médiá

#1 Ešte na jeden link sme zabudli v nadväznosti na Cannes. Víťazné Young Lions práce, z ktorých ide energia, chuť makať a odvážne riešenia.

#2 Aké sú najhodnotnejšie globálne značky v roku 2022? Sedem z desiatich patrí US trhu. Jednotkou je tá, ktorej produkt s veľkou pravdepodobnosťou vlastníte.

#3 FAKT: Zvyšujúcou sa infláciou sa znižuje ochota ľudí platiť za zdravé alternatívy potravín. Proste, money talks.

#4 To, že to nerobíte vy, neznamená, že sa to nedeje. Pozrite, ako TikTok „bije“ ostatné social media siete v počte minút denne.

#5 Strašia nás, že generácia Alfa je vraj úplne iná. Okrem toho, že obsah konzumujú inak, zvolili aj iný prístup k takej obyčajnej veci, ako je kúpa hračiek.

#6 Neuveríte, ktorá značka má najlepší Twitter account zo všetkých. Táto.

#7 Kreatívnou riaditeľkou Diet Coke sa stala Kate Moss. Naozaj, neklamem!

#8 Meditovať dokáže už aj vaše virtuálne metaverzové ja. Všetko som už videla.

Život

#1 Vo Veľkej Británii dali do obehu tabletku proti opici. Kus za 1 £. Celkom dobré, nie?

#2 Po kríze ďalšia, potom ďalšia a ďalšia. Tentoraz nám z jedálnička možno čoskoro vypadne ďalšia potravina, a ak patríte do generácie Z alebo k mileniálom, máte ju v jedálnom lístku aj vy.

#3 Odborníci sa zhodli. Drink leta je vraj Dirty Shirley.

#4 How to change your mind je váš “next pick” na Netflixe. Michael Pollan laikom aj skúseným napovie, prečo aj ľudia, na ktorých by ste to nepovedali, občas berú drogy.

#5 V Simse si po novom budete vedieť vybrať náklonnosť k akémukoľvek pohlaviu. Ideme vpred!Pozitívna správa mesiaca:
Do voľnej prírody sa hromadne vracajú ohrozené cicavce. Najpozoruhodnejší nárast populácie zaznamenal bobor. V prvej polovici 20. storočia zostalo v Európe pravdepodobne len niekoľko tisíc bobrov, dnes ich žije viac ako 330 000.

Tak zasa o dva týždne
M.

Ďakujem, že ste sa dočítali až sem.

Budeme veľmi radi, ak sa s nami podelíte o svoj názor.

Tesco Slovnaft Slovanet JTRE METRO BabyBel Leerdammer Karička Matyšák Zlatíčko Innogy Vesely Demänovka Sunquick Budiš Ovocné sady Afri cola DARK Jablčnô Pierre Baguette Kláštorná Kalcia Platforma rodín Rádio Vlna Traco Computers
Informácie o ochrane súkromia Informácie o cookies
© 2022 dotcom.sk
dotcom.sk