Connecting the dots #42

Newsletter

Disconnected

Tento newsletter píšem v čase, keď padol Facebook a s ním Instagram a WhatsApp. To ma (znova) privádza k myšlienke, aké je všetko krehké a môže sa lusknutím prstov zmeniť. Spomeňte si na to, keď vám bude niekto predávať „trend“ ako nevyhnutnú budúcnosť, do ktorej musíte investovať.


Marketing a médiá

#1 Asi ste už zachytili, no tento text je dôležitý. Interné reporty Facebooku ukazujú, aké škodlivé sú jeho platformy pre ľudí, tínedžerov obzvlášť. Cigarety 21. storočia.

#2 50 zásadných objektov, ktoré zmenili vnímanie stratégie v komunikácii. Čo myslíte, kedy prišli do hry timesheety?

#3 Ako premýšľať nad budúcim rastom trocha inak. Ana Andjelic píše zaujímavý newsletter, ako Degrowth môže byť potenciálna cesta.

#4 TikTok preskočil YouTube. TikTok ma síce stále menej používateľov ako YouTube, ale ľudia strávia na TikToku v priemere viac času. Jumpman Jumpman Jumpman.

#5 V reklame sme posadnutí slovom efektívnosť. Možno o tom premýšľame obmedzene. Možno by sme mali rozšíriť svoje vnímanie tohto slova a ako ho prezentujeme.

#6 Balenciaga x Simpsonovci. Tlieskam. Video 👇


https://www.youtube.com/watch?v=PZHESOq-Gkw


Život

#1 Skateboarding zažíva slušný comeback. NY Times spravili skvelý článok o New Skaters.

#2 Zabúdame, že naša profesia nie je naša osobnosť. Zredukovať sa na akúkoľvek charakteristiku, či už ide o titul alebo pracovný výkon, je hlboko poškodzujúci čin.

#3 Sopranovci. Skvelý seriál (jeden z tých, ktoré by mal každý aspoň raz vidieť) zažíva comeback medzi mladými ľuďmi v USA. Prečo a ako sa to stalo?

#4 Týždenný newsletter, ktorý vyberá skvelé filmové scény. Simple as that.

Ostávajte zdraví, priatelia. Nabudúce píše Monča.

P. S. Pravidelne vychádzame aj v Stratégiách v podobe stĺpčeka.

P.

Ďakujem, že ste sa dočítali až sem.

Budeme veľmi radi, ak sa s nami podelíte o svoj názor.

Tesco Slovnaft Slovanet JTRE METRO BabyBel Leerdammer Karička Matyšák Zlatíčko Innogy Vesely Demänovka Sunquick Budiš Ovocné sady Afri cola DARK Jablčnô Pierre Baguette Kláštorná Kalcia Platforma rodín Rádio Vlna Traco Computers
Informácie o ochrane súkromia Informácie o cookies
© 2022 dotcom.sk
dotcom.sk