Connecting the dots #34

Newsletter

The „I“ word

Psychológovia, sociológovia a antropológovia. Na nich sa hráme v momente, keď si myslíme, že za deň (v lepšom prípade za dva) prinesieme skutočne nový pohľad na vnútorné motivácie človeka, v reklamnom svete známy ako insight.

Skôr by sme sa však mali zamerať na to, aby sme v našich konceptoch boli viac užitoční ako zbytočne múdri. Insight by totiž nemal byť reklamný gimmick na originálne myšlienky.

Marketing a médiá

#1 Tom Roach vo svojom blogu píše o krátkozrakosti a ako to vplýva na naše marketingové rozhodnutia. Namiesto večného hľadania odpovedí v reportoch skúsme zdvihnúť hlavu od pracovného stola a nájsť súvislosti v obyčajných veciach.

#2 Guinness rozumie, ako fungujú „distinctive assets“, a používajú ich aj vo svojej najnovšej kampani a ako čerešničku na torte dali nový význam ich existujúcemu claimu. Skvelá práca!

#3 Apple vs. ads. Apple ovplyvňuje, ako počúvame hudbu, pozeráme filmy a hráme hry. Teraz ovplyvní, ako sa zobrazujú reklamy. Rozbor od Benedicta Evansa v jeho poslednej eseji. BTW, už ste si vypli trackovanie reklám na svojom novom iOS?

#4 Google otvára svoj prvý kamenný obchod.

#5 Ako by mala vyzerať entertainment company v roku 2021? Prečo je odpoveď na túto otázku dôležitá aj pre nás, rozoberá Matthew Ball. Toto čítanie stojí za to.

#6 Rory Sutherland je jedna z našich stálic v tomto newsletteri. Niekto dal dokopy krátke zhrnutie jeho hlavných prínosov v marketingu.
A Nudgestock bude aj tento rok. Tu sa registrujete.

Život

#1 Úspech a bohatstvo sú náhoda. Najúspešnejší ľudia nie sú najtalentovanejší. Tak trocha sme to tušili, ale teraz máme aj dôkaz od vedcov z MIT.

#2 Pamätáte sa na virálny článok z minulého roka, kde 68-ročný človek dal 68 rád do života? Tento rok napísal pokračovanie a tie rady sú rovnako skvelé ako predošlé a pripomínajú, o koľko sú starší ľudia múdrejší. Fakt odporúčam.

#3 Takéto pekné stránky ste už dlho nevideli.

#4 Reddit je moja najobľúbenejšia sociálna sieť. Je to veľký svet a niekto mu spravil mapu podľa subredditov. Super pre ľudí, ktorí nevedia, čo tam vlastne hľadať.

#5 Rolling Stone vytvoril rebríček 100 najlepších sitcomov. Prekvapko je, ako nízko sú Priatelia a koľko seriálov v prvej desiatke nepoznám.

Ostávajte zdraví, priatelia. Nabudúce píše Monča.
P. S. Odteraz pravidelne vychádzame už aj v Stratégiách v podobe stĺpčeka.
P.

Ďakujem, že ste sa dočítali až sem.

Budeme veľmi radi, ak sa s nami podelíte o svoj názor.

Tesco Slovnaft Slovanet JTRE METRO BabyBel Leerdammer Karička Matyšák Zlatíčko Innogy Vesely Demänovka Sunquick Budiš Ovocné sady Afri cola DARK Jablčnô Pierre Baguette Kláštorná Kalcia Platforma rodín Rádio Vlna Traco Computers
Informácie o ochrane súkromia Informácie o cookies
© 2022 dotcom.sk
dotcom.sk