Connecting the dots #26

Newsletter

Predsavzatia

Je to tu. Nový rok, ktorí bude lepší ako predchádzajúci. Niektorí si dávajú odvážne predsavzatia, iní sa tvária, že ich nepotrebujú. Ja si želám len jedno, aby sme boli na seba takí dobrí, ako sme na svojich blízkych.

Marketing a médiá

#1 Mark Ritson, profesor marketingu s veľmi konkrétnou predstavou
o tom, ako funguje reklama. Väčšina jeho článkov je naozaj inšpiratívna. Tentoraz je o takom krehkom brand image, ktorý nie je až tak krehký. Netreba sa báť urobiť chybu, málokto to tak berie.

#2 Jenni Romaniuk, známa z Ehrenberg Bass Institute, píše o tom, prečo reklama nefunguje častejšie. Je to priama reakcia na podcast Freakonomics, kde v dvoch dieloch rozoberali, či reklama funguje. Podcast rozšantil prsty ľudí z tejto oblasti. Toto je asi najlepší príspevok.

#3 Koniec roka priniesol veľa bilancovania. Zopár ich stojí
za povšimnutie. Tu vyberám najzaujímavejšie: Reddit, TikTok, Twitter, NY Times (Year In Pictures), YouTube

#4 Stephen King, jeden zo základných kameňov stratégie v reklame, napísal v roku 1971 essay o tom, čo je brand. Po 40 rokoch je to stále relevantné ako predtým. Výživné čítanie.

Život

#1 Japonci nemajú problém s obezitou a pritom skoro vôbec nechodia
do fitka. Prečo? Veľa chodia.

#2 Dostali sme sa do bodu, keď introvertom chýbajú party.

#3 Time spravili sumár najlepších vynálezov v roku 2020.

#4 Rob Estreitinho napísal skvelý článok o najlepších nápadoch, ľuďoch
a zvykoch. Krásne čítanie.

#5 Ako Netflix ovplyvňuje mainstreamovú kultúru.

#6 To najlepšie nakoniec. Tom Whitwell napísal 52 vecí, ktoré sa naučil tento rok. Je to eklektický zoznam fun factov a zaujímavostí. 👏🏻

To je na prvý newsletter v tomto roku všetko. Znova sa vám budeme hlásiť v dvojtýždnovej periodicite. Nabudúce píše Monča.

P.

Ďakujem, že ste sa dočítali až sem.

Budeme veľmi radi, ak sa s nami podelíte o svoj názor.

Tesco Slovnaft Slovanet JTRE METRO BabyBel Leerdammer Karička Matyšák Zlatíčko Innogy Vesely Demänovka Sunquick Budiš Ovocné sady Afri cola DARK Jablčnô Pierre Baguette Kláštorná Kalcia Rádio Vlna Malinô Brdo Traco Computers Optifin invest
Informácie o ochrane súkromia © 2021 dotcom.sk
dotcom.sk