Connecting the dots #17

Newsletter

Hlásne trúby vs. lajky

Odkedy sa vám Peťo prihovoril naposledy, svetovým reklamným kolotočom zamával ďalší škandál. Okamžité vyhodenie presláveného Toma Goodwina z Publicis (za Tweet vyššie) je len dôkaz toho, do akých krajností vlastnej publicity nás sociálne siete podprahovo nútia. Otázkou ostáva, koľko z pravidelných virtuálnych priateľov by sa za Toma postavilo pred CEO Publicis.

Marketing a médiá

… na zábavnejšiu nôtu…
#1 Čo ak by vám niekto, napr. BBH, povedal, že delenie populácie na mileniálov, Gen Z a ďalších je v skutočnosti jedna veľká lož?

#2 Sociálne témy vs. sociálne médiá ma fascinujú. V tomto príspevku sa pozrieme na Slacktivism – aktuálnu ľudskú potrebu vyjadrovať sa k spoločenským témam a problémom online, ale reálne neprispievať k ich náprave. Ideálnym príkladom je Ice bucket challenge či #MeToo.

#3 Deväť miliónov subscriberov a viac ako 10 miliárd pozretí. Zistite, ktorá značka je najpopulárnejšia na YouTube.

#4 O tom, ako game-tainment zráža Hollywood počas leta na kolená a prečo Sony investovala 250 miliónov dolárov do firmy, ktorá vytvorila Fortnite.

#5 V oceánoch sa objavili nové podvodné druhy. Ktoré to sú, nám prezradili Goodby Silverstein s narátorom Morganom Freemanom.

#6 Čo by boli Dots bez poriadne dlhého PDF-ka. Toto od IKEA super vystihuje ich brand voice.

Štatistika týždňa: Kto investuje do TV najviac?

Život

#1 Top 5 spoločností v roku 2010 vs. 2020

#2 Fonts trendy pre rok 2020 sú odhalené. Parádne a jednoduché.

#3 Viete, aká je súvislosť medzi filmami, v ktorých sa objavil Nicolas Cage, a počtom ľudí, ktorí sa utopili pri páde do bazéna? Odpoveď vám prezradí web Spurious Corellations.

#4 Prvý vertikálny minifilm v rámci konceptu Shot on iPhone je na svetea prináša prierez filmovou históriou. Viac info o tomto počine nájdete na mojej obľúbenej stránke Fast Company.

#5 Cestovateľská inšpirácia: Čo je viac „fancy“ ako navšteva mesta, ktoré bolo potopené od roku 1994?

Long read týždňa:
Interbrand report predstavuje top značky, ktoré búrajú normy, oslavuje inovátorov a nekonvenčnosť. Určite sa oplatí naň hodiť očkom počas poobednej kávičky.

Tentokrát viac čítania a menej počúvania a pozerania. Peťo vám to možno nabudúce vynahradí. Dovtedy si servírujte inšpiráciu postupne, deň po dni.

M.

Ďakujem, že ste sa dočítali až sem.

Budeme veľmi radi, ak sa s nami podelíte o svoj názor.

Tesco Slovnaft Slovanet JTRE METRO BabyBel Leerdammer Karička Matyšák Zlatíčko Innogy Vesely Demänovka Sunquick Budiš Ovocné sady Afri cola DARK Jablčnô Pierre Baguette Kláštorná Kalcia Platforma rodín Rádio Vlna Traco Computers
Informácie o ochrane súkromia Informácie o cookies
© 2022 dotcom.sk
dotcom.sk