Connecting the dots #15

Newsletter

Relationship status: break-up

Nedostatočná regulácia nenávistného obsahu je len špička ľadovca problémov, ktoré si Facebook na čele so Zuckerbergom so sebou posledné roky nesie. Keďže o tejto téme intenzívne píšem už nejaký ten piatok, pokúsim sa vám okrem pravidelných noviniek priniesť tento týždeň aj trocha širší pohľad na fu*kupy zo strany tohto giganta.

Marketing a médiá

#1 Ale začnime niečím pozitívnejším: po prvý raz v histórii vznikol The Lions Creativity report a vy si ho môžete stiahnuť na tomto linku.

#2 A poďme rovno k tomu Markovi Z. Facebook je už dlho kritizovaný za nulovú limitáciu hejtu, veci však vyeskalovali po tom, ako si marketéri uvedomili, že až 99 % celkového príjmu FB tvoria práve ich $$. Hnev a precitnutie podnietili vznik Stop Hate for Profit.

#3 Okrem nenávistných postov má toho FB na krku o dosť viac, od falošných správ cez rôzne podvody až po robotov, ktorí generujú neexistujúce návštevy aj na vašich stránkach. Všetky prípady pekne zhrnul Bob Hoffman tu.

#4 A čo na to Zuckerberg? Citujem: „I think the brands will be back soon enough.“ Tak čakaj, Mark. Medzitým si vy pozrite toto súhrnné video z BBC. 

#5 Ale aby sme len nekritizovali, Benjamin Vaughan popísal pre Forbes, čo by mohli značky robiť okrem bojkotu. K tomu sa, mimochodom, pripojilo už vyše 900 značiek po celom svete.

#6 Aj pekné veci sa tento mesiac stali. Tak napríklad Inside the Clubhouse spúšťa novú aktivitu – Summer of Inspiration. Club natočil sériu minifilmov s ikonickými lídrami v reklame a začína s Jimmym Smithom. Prihlásiť sa môžete tu.

#7 Konečne sme mali zaručený recept na re-interakciu s našimi followermi a zasa niiiiiiiiič. Podľa nedávnych prieskumov sila IG Stories klesá. Riešením je vraj postovať menej a kratšie.

Tip na dovzdelanie sa: Bob je moja srdcovka, a ak máte chuť zistiť viac o klamstvách na sociálnych sieťach a v digitáli, odporúčam BadMena.

Život

#1 Hovorím to každý týždeň, ale aj tentoraz nám karanténa priniesla super vec – Netflix sériu krátkych filmov od známych aj menej známych režisérov (Sorrentino, Mackenzie či herečka Kirsten Stewart).

#2 Dokážete uhádnuť knihu podľa prvých riadkov? Úžasná aktivita na víkendové popoludnie.

#3 Odvrátená stránka high-end fashion je pekne vysvetlená v tomto videu.

#4 Kreatívnu resuscitáciu nájdete na stránkach magazínu Toilet Paper.

#5 Eventy sú opäť v kurze. Tak napríklad letné kiná alebo koncerty v InParku.

Long listen tohto týždňa:
Čo je Netflix effect a aký vplyv mal na súčasnú filmovú/televíznu tvorbu?

O dva týždne opäť s Peťom.

Želám vám príjemné slnečné dni v klimatizovaných priestoroch.
M.

Ďakujem, že ste sa dočítali až sem.

Budeme veľmi radi, ak sa s nami podelíte o svoj názor.

Tesco Slovnaft Slovanet JTRE METRO BabyBel Leerdammer Karička Matyšák Zlatíčko Innogy Vesely Demänovka Sunquick Budiš Ovocné sady Afri cola DARK Jablčnô Pierre Baguette Kláštorná Kalcia Platforma rodín Rádio Vlna Traco Computers
Informácie o ochrane súkromia Informácie o cookies
© 2022 dotcom.sk
dotcom.sk