Ako dovolenkujú dotcomáci?

Z našej dielne

Tony Dúbravec (Head of Digital)
19.08.2019

Áno, je už druhá polovica augusta, no stále mnohí z nás ešte neabsolvovali poriadnu letnú dovolenku. Sám píšem tento článok asi 12 hodín pred odletom na tú svoju. Aká je to poriadna dovolenka? Koľko by mala trvať a čo nesmie chýbať v batožine pred odchodom? Urobil som si prieskum v rámci našej agentúry a získal pre vás veľa inšpirácie buď na ďalšiu sezónu, alebo na nejaký ten jesenný last minute.

Poslal som všetkým kolegom jeden mail s niekoľkými otázkami. Kým inokedy veľa takýchto mailov zostáva bez odozvy, hlavne keď niečo človek potrebuje, teraz sa bolo treba pochváliť, takže odpovedí som mal viac než dosť. 🙂 Spravil som teda taký výcuc toho, aké destinácie u nás vyhrávajú, koľko si radi doprajeme alebo čo si balíme so sebou. No a na konci nechýbajú ani spomínané inšpirácie.

>>Prečítajte si náš článok o tom, aký bude Instagram bez lajkov<<

Kde dovolenkujeme tento rok?

Ja letím do Portugalska a odtiaľ do Španielska, ktoré sa ocitli v prvej štvorke spolu so Západnými Tatrami  a Chorvátskom (všetky získali po dva hlasy). Inak možno konštatovať, že medzi nami vyhráva Európa, ale zastúpenie majú celkovo štyri kontinenty.

Koľko trvá optimálna dovolenka?

Tu odpovede zvádzali napínavý súboj. Až v poslednej tretine mailov sa výrazne prejavila odpoveď „aspoň 2 týždne“, ktorá s celkovým počtom 8 hlasov porazila druhú odpoveď „minimálne 10 dní“ s 5 hlasmi. Nebudem hovoriť, kto jediný napísal až 3 týždne, lebo sa Rasťo identifikuje.

Čo nemôže chýbať v našich kufroch?

Tak ako si bežne po vreckách alebo taškách kontrolujeme mobil, kľúče a peňaženku, tak sú veci, kvôli ktorým sme schopní ešte na letisku otvárať kufor, aby sme si boli úplne istí, že ich máme. 

Nudné odpovede o plavkách vynechám. Ako povinná výbava ma skôr zaujali Nintendo Switch, šachová aplikácia v mobile, krabička poslednej záchrany, ktorá obsahuje lekárničku, nôž, čelovku, príbor, batérie, šitie, ducktape a kopu ďalších drobností. No a najviac praktická odpoveď bola kreditka podľa hesla „čo som zabudol, to si kúpim“.

Aké knihy čítame na dovolenke? 

Väčšina ľudí si na dovolenku berie knihy. Robím to stále aj ja, aj keď sa dušujem, že už to nikdy neurobím, lebo na to nemám čas. Tentokrát beriem dve, tak sa ma spýtajte po návrate. 🙂 V dotcome stále prevládajú fyzické knihy oproti iba dvom hlasom pre elektronické čítačky. Žánrovo vyhrávajú severské kriminálky a odborné knihy o reklame a dizajne. Zaujímavé je, že veľa ľudí si berie kombináciu odbornej a oddychovej knihy. Tipy na konkrétne knihy som pridal do zoznamu na Goodreads.

Kam by sme vás poslali?

Konečne sa dostávame k podstate článku, ak ste sem teda „nezascrollovali“ hneď na začiatku. Pridávam dovolenkové inšpirácie – miesta, ktoré z rôznych dôvodov zaujali mojich kolegov.

Accountka Kika odporúča prímorskú dedinku Ksamil na juhu Albánska, keďže má vraj pláže ako v Karibiku.

Arťáka Lea si zasa získal sever Thajska, kde je hlavnou metropolou mesto Chiang Mai.

Vít, tímlíder v account tíme pre Tesco, má rád Madrid, a to nielen preto, že je futbalový fanúšik. 

Jeden z Kanárskych ostrovov, Fuerteventura, bavil zasa nášho grafika Mateja. Podľa neho je výhodou stále nie taký extrémny nával turistov a pocit exotiky s dobrou dostupnosťou zo Slovenska.

Lago di Garda na severe Talianska je zasa obľúbeným miestom Rasťa z accountu.

Poznáte to miesto na Srí Lanke, kde si všetci robia fotky počas jazdy vlakom? Volá sa Ella a nedávno tam bola accountka Maťa a veľmi si pochvaľovala. 

Ďalšia accountka Lucka si tiež obľúbila miesto v Ázii, konkrétne zátoku Ha Long Bay vo Vietname.

No a aby to nevyzeralo, že u nás cestujú iba accounti a z kreatívcov nikto, pridávam miesto, na ktoré sa najviac z aktuálnej dovolenky teším ja. Mestečko Ronda v španielskej Andalúzii.

Prajeme vám pekný zvyšok leta

Ak ste dovolenku doteraz nestihli, nezúfajte, času je dosť. Niekto rád chodí mimo sezóny v zime do exotiky a podobne. Verím, že ak ste neboli, inšpirovali sme vás ísť, a ak ste boli, príjemne ste si zaspomínali. Pokojne sa s nami podeľte o svoje dovolenkové zážitky na našom Facebooku.

Ďakujem, že ste sa dočítali až sem.

Budeme veľmi radi, ak sa s nami podelíte o svoj názor.


Tony Dúbravec
Tony Dúbravec

Tony Dúbravec

Head of Digital

Vedie u nás digitálny tím, k čomu ho okrem skúseností z reklamy predurčuje aj to, že každú novinku v social media svete sám vyskúša a denne používa všetky dôležité platformy. Má vlastný podcast, roky píše blog, aktívne komunikuje na Facebooku aj Instagrame. Patrí medzi špičku spotrebiteľov kávy v celom dotcome a na práci ho najviac baví robiť veci tak, aby z nich všetci mali radosť.

Tesco Slovnaft Slovanet BabyBel Karička Matyšák Innogy Pierre Baguette Kláštorná Kalcia Rádio Vlna Malinô Brdo Northfinder CrossFingers Traco Computers Optifin invest RockMachine TatraReal Nanosystem Citadelo
 • Tesco
 • Slovnaft
 • Slovanet
 • BabyBel
 • Karička
 • Matyšák
 • Innogy
 • Pierre Baguette
 • Kláštorná Kalcia
 • Rádio Vlna
 • Malinô Brdo
 • Northfinder
 • CrossFingers
 • Traco Computers
 • Optifin invest
 • RockMachine
 • TatraReal
 • Nanosystem
 • Citadelo
© 2020 dotcom.sk
dotcom.sk